Provádíme kompletní servis klimatizací na vozech všech značek. Pravidelně absolvujeme potřebná školení.

Proč je důležité provádět pravidelný servis klimatizace? Protože pravidelným servisem klimatizace předcházíte jejím častým poruchám.

Klimatizace je systém, který vyžaduje komplexní údržbu:

  • plnění klimatizace (výměna chladicího média),
  • dezinfekce klimatizace,
  • výměny filtrů,
  • výměny a opravy komponentů chladicích systémů

Plnění klimatizace

Pro správný chod klimatizace je důležité měnit chladicí médium pravidelně, nikoliv pouze tehdy, dochází-li k jeho úniku nebo se zcela vyčerpá. Provádíme certifikovanou výměnu náplně klimatizace:

  • v současné době opravujeme systémy chladiva r134a (většina současných vozidel),
  • připravujeme servis pro systém chladiva r1234yf (vozy podle směrnic EU od 1.1.2017).

Detekce úniku chladiva

Z klimatizace by za správných okolností nemělo unikat žádné chladivo do okolí. To způsobuje snížení výkonu klimatizace a znečištění životního prostředí.

Pokud pozorujete snížení chladícího výkonu, pravděpodobně dochází k úniku chladiva. V takovém případě je vhodné zjistit, kde k úniku chladiva dochází a opravit to.

Na zjištění úniku chladiva používáme metodu zvanou Detekce na bázi úniku molekul vodíku, ty jsou tak malé, že proniknou jakoukoliv mikroskopickou trhlinou. Naším analizátorem od Magneti Marelli jsme schopni zcela přesně najít i ten nejmenší únik chladiva a tak zaručit po opravení zcela staprocentní funkčnost klimatizace.

Dezinfekce klimatizace

Zanedbání servisu klimatizace s sebou mimo nefunkčnost chladicího systému přináší zdravotní riziko v podobě vdechování mikrobů a plísní.

Pravidelnou dezinfekcí klimatizace předejdete tvorbě bakterií a nepříjemných zápachů.