Dobrý pneuservis není jen o tom, že vám na začátku sezóny vymění a vyváží pneumatiky.

Dobrý pneuservis je schopen odhalit ukryté závady na podvozku vozidla podle stavu ojetých pneumatik. Takto je možné zavčas předejít finančně mnohem náročnějším a později také nutným (až nuceným) opravám na podvozku vozu. Způsob opotřebení (sjetí) pneumatiky dokáže o vašem vozu říct mnohé. Při rutinních pneuservisních pracích vás upozorníme na možné závady:

  • závady brzdového systému,
  • vadné odpružení (“unavené” tlumiče a pružiny),
  • špatná geometrie vozidla (např. vůle na zavěšení a vedení kol),
  • opotřebení ložisek kol…

Výměna pneumatik

Česká legislativa ukládá v období od 1.listopadu do 31.března povinnost přezutí vozidla na zimní pneumatiky. Mnoho řidičů s výměnou pneumatik otálí a čeká na příchod skutečné zimy, tedy souvislou sněhovou pokrývku. Je třeba uvědomit si fakt, že pokud průměrná teplota spadne pod 7 °C, fyzikální vlastnosti materiálu pneumatik způsobí ztrátu přilnavosti k chladnějšímu asfaltu.

Nepříjemná situace nastává, pokud se na letních pneumatikách v zákonem určeném zimním období stane řidič vozu s letními pneumatikami účastníkem dopravní nehody. Riskuje, že pojišťovna nebude plnit pojistku v dostatečné výši.

Opačná situace může nastat při nesprávném použití zimních pneumatik v letních měsících. Kvůli měkkosti ztrácí na přehřátém asfaltu zimní pneumatiky přilnavost a vozidlo se může stát neovladatelné.

Uskladnění pneumatik

K výměně pneumatik dále nabízíme uskladnění pneumatik. Nemusíte se starat, kde uskladnit vaše letní pneumatiky v zimě a naopak zimní pneumatiky v létě.

Vyvážení kol

Ke správné funkci pneumatiky jako celku je zapotřebí aby pneumatika byla radiálně a diagonálně vyvážená.

Ke správnému vyvážení kol používáme osvědčené italské přístroje značky SICAM.

Profesionální čištění kol

Oživíme vzhled vašich pneumatik a disků. Používáme k tomu čisticí prostředky Carlan a techniku značky Kärcher.